24 Kasım 2009 Salı

Güvercin Hastalıklarını Önlemek ve tedavi etmek için tıbbi çözümler:

Güvercin Hastalıklarını Önlemek ve tedavi etmek için tıbbi çözümler:

Ilaç etkinliği ve dozlarda güvercin hastalıkları için çözümler

Güvercinler Hakkında Tıbbi Bilgiler

Aşağıdaki tıbbi formüler birkaç yıl önce veterinerler bir grup tarafından derlenmiş. Ben onların rehberlik olarak bizim tüylü arkadaşları sağlıklı tutmamıza yardımcı oldukları için onlara teşekkür eder, olabildiğince hepimize faydalı olmasını dilerim. Yazıyı otomatik programla Türkçeye çevirdiğim için bazı bölümlerde saçmalıklar olabilir. Düzeltmeye çalışıyorum ama siz de okurken bunu göz önünde bulundurun . Sürece sizin için ne Medicating bilmek Lütfen ilaç yoktur. Eğer belirsiz, profesyonel yardım talep edebilirsiniz.

* Genel Hususlar
* İlaçlar
* Antibiyotikler
* Coccidiostats
* Antiprotozoals
* Antimalaryal
* Anthelmintics
* Çeşitli Tedavi Yöntemleri
* Ölçümler


Genel Hususlar

Amaç: Bu formüler amacı sağlamak için bir özlü, doğru açıklamalar ve yaygın uyuşturucu güvercinlerin kullanılan uygun dozlarda kullanılmasıdır. Deneyimler, çeşitli kaynaklardan çok farklı dozaj düzeylerinde tavsiyerler göstermiştir. Bazı güvercin besleyenler bu dozaşlarla başarılı gelişmeler gösterdiler.Bazı güvercinciler ise etkili olmayan düşük toksik etkilerin yükseldiğini gördiler. Bu yazıda dozlarda ve diğer bilgiler çok bilgili kaynaklardan toplanmıştı ve uygun dozlarda ve bilgi bilgilerimize best off üzeresiniz. Ancak, bazı bu bilgilerin bireylerin deneyimleri üzerine dikkatle bilimsel çalışmaların kontrollü değil dayanır belirtmek gerekir. Bu özellikle, özel veya Güvercinler kullanım için onaylanmış yapılmamıştır listelenen ilaçlar için de geçerlidir.

Doz Düzeyleri; Sen mg verilecek ilaçların listelenen birçok bulabilirsiniz / kuş. mg / sterlin, veya mg / galon, çay kaşığı veya galon başına kaşığı yerine. Neden bu ilaçların çeşitli konsantrasyonlarda gelmek çok. Bu nedenle, bir hazırlık bir çay kaşığı aynı ilacın başka bir hazırlık çay kaşığı eşit değildir. Bu genellikle sonuçları veya etkisiz düzeyleri toksik kullanılmaktadır. Bu reçeteli ilaçlar olarak genellikle miligram eşdeğerleri listelenen çoğu için sorun teşkil etmektedir. Ancak, bazı OTC sayaç () üzerinde hazırlıklar size çay kaşığı başına miligram sayısını vermeyin. Bu, o dışarı kendi Şekil gerekir size oluşur. Aşağıda bir örnek var:

Bir ilaç OTC bir plastik torba içinde bir toz olarak satın gelir. bunun nedeni o torbaya ilacın 10 gram size söyler. Toz Boş çanta ve ölçüsü kaç çay kaşığı tane var. Size 20 çay kaşığı düşünüyorum. Böylece 10 grams/20 çay kaşığı veya ,5 gram var / tk. ,5 Gram = 500 mg () bu nedenle ilaç 500 mg / çay kaşığı sahip grafik bakın. Galon başına Şekil kaç çay kaşığı o dan gerekir. Eğer 1000 mg / galon gerekir (yani, sen galon başına 2 çay kaşığı gerekir. bir ilaç OTC bir sıvı geliyor satın. Göreceksiniz ki% 20 çözümdür anlatılır. Yani her bir ilacın 20 gram demektir Çözüm 100 ml. 100 ml 20 çay kaşığı () 'de, yani şişe sıvı her çay kaşığı uyuşturucu bir gram grafik bakın. Bir gram 1000 mg eşittir, böylece çay kaşığı başına ilacın 1000 mg var. bu ne gerek Şekil dışarı.

Dozaj aralığı: ilaçların çoğu, bir doz aralığı verir. Bu iki nedenden dolayı yapılır:
1. Düşük doz hafif enfeksiyonlarda ama kullanılabilir yüksek doz daha ciddi enfeksiyonlara gerekli olabilir.
2. Çoğu ilaçlar su verilir, bir güvercin alır ilacın miktarı ne kadar içecekler ile değişir. Farz, 30 kuş bir galon / gün ve soğuk havalarda kuşların 60 günde bir galon içilir sıcak havalarda. Düşük doz 30 kuş üzerinde olduğunu düşündüm / gün tüketim düzeyi ve 60 kuş üzerinde yüksek doz / gün tüketim düzeyi. Bu akılda bu dimetridazole (emtryl) olarak daha toksik ilaçlar ile tutmak için çok önemli bir ilkedir.

Doz Aralıkları: Bu, zaman uygun uzunluğu için uyuşturucu vermek önemlidir. Yetmezliği sık sık kötü tepki sonuçları, hastalığın relaps yapmak sonra ilaç durdurulduğunda ve organizmaların dirençli suşlarının üretimi.

Tanı: uygun bir tanı kurulması önce tedavi başlar son derece önemlidir. Shotgun tedavi genellikle gecikmeler kurtarma zaman uygun ilaç sonunda bulunur ve çoğu kez ilaç dirençli bakteri ve parazit üreten kötü sonuçlar üretir. Önemle yeterli, antibiyotik durumunda, bir kültür ve duyarlılık emin antibiyotik kullanılan yapmak yapılabilir stres olamaz tabi ve etkili. Çünkü bir ilaç olduğunu kaydetti E. coli birçok durumda karşı anlamına gelmez tüm durumlarda karşı etkili etkili olduğu. Daha fazla ilaç dirençli bakteri her gün ortaya çıkar ve en iyi şekilde doğru teşhis ilk kullanılan tedavi edilebilir.

Ilaçlar ve İlgili Öğeler


Bazı ilaçların ve uygun sanitasyon için ilgili öğeleri bir hastalık salgını özellikle sırasında burda hatırlanması gereken en önemli şey listelenmiştir: Bunu Medicate SÜRECE BİLMENİZ SİZİN İÇİN NE Medicating ARE!

Coccidiosis

* Albon Toz & Sıvı Amprol (corid)
* Sulmet, Pints & Galon Vetisulid
* Sulquin 6-50

Paratifo

* Albon (Agribon) Aureomycin Çözünür
* Aureomycin Konsantre
* Aureomycin Tablet, 25 mgm
* Terramycin Çözünür Sulfamethazine
* Vetisulid Sulquin 7-50
* Asit Loft Giyinme
* Sal-Baç paratifo Aşı, 50 veya 100 doz Liquimycin LA
* 200 Yem Mate 68
* Germex Nolvasan
* Sani-İşbirliği

E-Coli

* Albon Vetisulid
* Apralan Feed Mate 68
* Germex Nolvasan
* Sani-İşbirliği

Solunum Hastalıkları

* Albon
* Aureomycin Çözünür, Konsantre veya tabletler
* Terramycin Vetaquimycin
* Tylan Çözünür veya Injectable Sulmet
* Gallimycin Çözünür LS 50
* Ivomec (Hava Çuval Akarlar) Bütün vitamini Ürünler
* Liquimycin LA 200 Combiotic Tylan 200
* Germex Nolvasan
* Sani-İşbirliği

Pamukçuk

* Spartix Tablet Emtryl
* Flagl Ridzol
* Nolvasan Germex
* Sani-Koop Bakır Sülfat
* Ren-O-Sal

Wormers

* Panacur Telemintic
* Droncit Ivomec
* Ivomec drench Tramisol Tablet
* Tramisol Toz piperazin Wormer
* Loft Sıyırıcılar

PMVI

* Aşı


Antibiyotik / antimikrobiyaller
Adı: Amoksisilin Trihidrat (Amoxil, Amoxi-damla, diğerleri.)

* Açıklama: Amoksisilin birçok gram karşı bakteriyel faaliyet geniş bir penisilin bir semisynthetic analog + ve gram - bakteri.
* Kullanım: Amoksisilin herhangi bir bakteriyel enfeksiyon ilaç duyarlılık gösteren kullanılabilir.
* Olumsuz tepkiler: Yok Herhangi bir frekans ile görüldü.
* Dozaj: 25 - 50 mg / Kuş günlük ya da 1.500-3.000 mg bölünmüş / galon su için 10 - 14 gün.
* Yorumlar: Amoksisilin çok etkili olduğunu, iyi, güvenli ve iyi emilir güvercin tolere.

Adı: cephalexin (Keflex. diğerleri)

* Açıklama: cephalexin antibiyotik sefalosporin grubunun bir üyesidir ve etkili gram geniş karşı + ve gram - bakteri.
* Kullanımı: Bakteriyel enfeksiyonlar gösterilen cephalexin duyarlı olmak.
* Olumsuz tepkiler: Yok Herhangi bir frekans ile görüldü.
* Dozaj: 25 - 50 mg / kuş veya 750-3.000 mg / galon su için 10 - 14 gün.
* Yorumlar: Şey güvercinler tarafından tolere kolayca su kabul edilir. Olarak çok streptokok enfeksiyonlarına karşı duygusal bildirdi.

Adı: Kloramfenikol (Chloromycetin, diğerleri)

* Açıklama: Kloramfenikol bir bakteriyostatik antibiyotik gram geniş karşı kullanılan + ve gram - bakteri.
* Kullanımı: Bakteriyel enfeksiyonlar gösterilen kloramfenikol duyarlı olmak.
* Olumsuz tepki: Yok Herhangi bir frekans ile görüldü.
* Dozaj: 30 - 50 mg / kuş, 2 - 3 kez / gün kas içi. Oftalmik merhem veya damla konjonktivit için yararlı iki kez günlük kullanılır.
* Açıklama: Bu ilaç çok hızlı kırpma flora, yeterli kan düzeyleri tarafından bozuldu sözlü ulaşmak zordur.

Adı: Doksisiklin (Vibramycin)

* Açıklama: Doxycyline gram karşı faaliyet geniş bir bakteriyostatik antibiyotik + ve gram - bakteri.
* Kullanımı. Doxycyline bakteriyel enfeksiyonlar uyuşturucu duyarlı kullanılabilir.
* Olumsuz tepkiler: Yok olarak ortak bildirdi.
* Dozaj: 10 - 50 mg / kuş günde bir kez.
* Yorumlar: Hazırlıklar bireysel kuş dozaj gerektirir. Çok Chlamydia karşı etkili. Kalsiyum kullanımı sırasında, (istiridye kabuğu, sağlık grit) kumtaşı içeren kaldırın kalsiyum olacak bağlama ilaç ve emilimini azaltmak.

Adı: Enrofloxacin (Baytril)

* Açıklama: Enrofloxacin ilaçların kinolon sınıfından sentetik bir kemoterapötik ajandır. It gram geniş bir yelpazenin karşı etkinliği antibactericidal vardır + ve gram - bakteri. Hızla emilir ve de tüm vücut dokuları nüfuz eder.
* Kullanım: Enrofloxacin herhangi bir bakteriyel enfeksiyon ilaç duyarlılık gösteren kullanılabilir.
* Olumsuz tepkiler: Enrofloxacin yumurta zaman tavuk yumurta oluşumu sırasında tedavi edilir mortalite artış neden olur. It büyüyen squabs yılında, 1. haftada özellikle sırasında yaş 10 gün kıkırdak anormallikleri neden olacaktır. Bu. Ancak, her zaman görmedim.
* Doz: 5 - 10 mg / kuş günlük 7 için bölünmüş - 14 gün. 150-600 mg / galon için 7 - 14 gün.
* Yorumlar: Muhtemelen en iyi ilaç biz gram için var - güvercin enfeksiyonları. It salmonella enfeksiyonu çoğu 6 mg dökülme nüks önlemek için yalnızca ilaç gösterilir / pound 10 gün içindir. Biz bu taşıyıcı devlet bu kuşlarda ortadan kalkmıştır demektir varsayalım. Sıvı suda çözünür formu henüz ABD'de kullanmak için Çünkü taban tabletlerde kullanılan, onlar suda hiçbir şekilde çözülebilir değildir onaylanmadı.

Adı: Eritromisin (Gallimycin)

* Açıklama: Eritromisin antibiyotikler makrolid aile bulunmaktadır. Bu bakteriyostatik ve bir gram karşı etkili + bakteri ve Mikoplazmalar.
* Kullanımı: Herhangi bir bakteriyel enfeksiyon Eritromisin duyarlı gösterilir.
* Olumsuz tepkiler: bu yaygındır Yok.
* Doz: 50 mg / kuş günde iki kez 7 için bölünmüş - 10 gün. 1500 - 3000 mg / galon 7 10 gün.
* Yorumlar: Eritromisin aşağı hızlı bir şekilde ürün flora ve böylece düzeyleri sürü tedavi için su bulunan kırılmış muhtemelen bireysel olarak kuşlara bolus doz kadar etkili değildir.

Adı: Lincomycin (lincocin)

* Açıklama: Lincomycin antibiyotikler makrolid aile içinde ve gram karşı bakteriyostatik olduğunu + bakteri ve Mikoplazmalar.
* Olumsuz tepki. Bu yaygın Yok.
* Doz: 50 mg / kuş günde iki kez 7 için bölünmüş - 10 gün. 1500 - 3000 mg / galon 7 10 gün.
* Yorumlar: Lincomycin aşağı hızlı bir şekilde ürün flora ve böylece düzeyleri sürü tedavi için su bulunan kırık muhtemelen tek tek kuş bolus doz kadar etkili değildir.

Adı: Lincomucln / SPectlnomvcln (LS 50)

* Açıklama: Lincomycin / Spectinomycin bir makrolid kombinasyonu kullanılabilir / o gram geniş karşı bakteriyostatik bir antibiyotik aminoglikozid + ve gram - bakteri ve Mikoplazmalar.
* Kullanım: bakteriyel enfeksiyonlar gösterilen geniş bir Kullanılan lincomycin için / spectinomycin duyarlı olmak.
* Olumsuz tepkiler: bu yaygındır Yok.
* Doz: 50 mg / kuş lincomycin () günlük 7 - 10 gün. 1500 - 3000 mg / galon lincomycin () 7 10 gün.
* Açıklama: Güvercinler için Poor palatability. Lincomycin aşağı hızlı bir şekilde ürün bitki örtüsü, ve böylece su flok tedavisi sırasında olarak bolus doz kadar etkili değildir seviyeleri bozuldu. Spectinomycin gastrointestinal sistemden absorbe değildir. Bu ilaç çok gereksiz ve güvercin tıpta şüpheli değeri.

Adı: Nitrofurazone (Furacin, diğerleri)

* Açıklama: Nitrofurazone bir antimikrobiyal gösterilir gram geniş bir karşı etkili olduğu + ve gram - bakteri. aynı zamanda coccidiostatic olduğunu.
* Kullanımı: Bakteriyel enfeksiyonlar gösterilir nitrofurazone ve coccidiosis duyarlı olmak.
* Olumsuz tepkiler: Nitrofurazone bir bağırsak tahriş edici ve canlılığı bir düşüş zaman güvercinler verilen neden olur.
5 * Dozaj: 1 çay kaşığı / galon su çözünen toz için - 7 gün.
* Açıklama: Bu ilaç çok Güvercinler ve daha az diğer ürünlerden daha etkili olduğunu gereksiz olduğunu. Muhtemelen güvercin ilaç minimal uygulama vardır.

Adı: Sodyum Sulfachlorpyridazine (Vetisulid)

* Açıklama: Sodyum sulfachlorpyridazine bu gram geniş bir karşı bateriostatic bir antibakteriyel ajan + ve gram - bakteri. Ayrıca coccidiostatic olduğunu.
* Kullanımı: Bakteriyel enfeksiyonlar gösterilir sodyum sulfachlorpyridazine ve coccidiosis duyarlı olmak.
* Olumsuz tepkiler: bu yaygındır Yok.
* Kullanım: 1200 mg / galon için 7 - 10 gün. Vetisulid toz 2 / 3 çay kaşığı - 3 / 4 çay kaşığı / 7 galon - 10 gün.
* Yorumlar: Vetisulid çok E. coli birçok durumda etkili. Ayrıca coccidiostat Ancak, diğer ilaçlar daha yaygın coccidiosis kullanılıyor olmasıdır.

Adı: Spectinomysin (Spectoguard)

* Açıklama: Spectinomycin bu gram geniş karşı etkili olan bir bacteriocidal antibiyotik + ve gram - bakteri.
* Kullanımı: Herhangi bir bakteriyel enfeksiyon gösterilen spectinomycin duyarlı olmak.
* Olumsuz tepkiler: bu yaygındır Yok.
* Dozaj: 1000 mg / galon için 7 - 10 gün. 25 mg / kuş, günde iki kez IM.
* Yorum: Farklı bir aminoglikozid spectinomycin bağırsak emilir değildir. , Ama sistemik enfeksiyonlara karşı etkili değildir enterik enfeksiyonları ile bazı başarı kullanılmıştır.

Adı: Sulfadiazine / (Ditrim) trimetoprim

* Açıklama: Ditrim bu gram geniş bir karşı bakteriyostatik bir sentetik antibakteriyel kombinasyon ürün + ve gram - bakteri.
* Kullanımı: Bakteriyel enfeksiyonlar gösterilen sulfadiazine duyarlı olmak / trimetoprim.
* Olumsuz tepkiler: bu yaygındır Yok.
* Dozaj: 30mg/bird 7 için bir gün - 14 gün sonra.
* Açıklama: Sadece bireysel kuş dozaj için injectible formu hapı mevcuttur.

Adı: sulfamethoxazole / (Bactrim, diğerleri) trimetoprim

* Açıklama: sulfamethoxazole / trimetoprim bu gram geniş karşı bateriostatic bir sentetik antibakteriyel kombinasyon ürün + ve gram - bakteri.
* Kullanımı: Bakteriyel enfeksiyonlar gösterilen uyuşturucu duyarlı olmak.
* Olumsuz tepkiler: bu yaygındır Yok.
* Doz: 30 mg / kuş iki kez 7 gün için günlük. 1800-3600 mg / galon 7 gün.
* Açıklama: İyi bir ilaç gram birçok durumda negatif bakteriyel enfeksiyonlar. Bazı hazırlıklar yetersiz su geçiyoruz.

Adı: Tetrasiklinler Chlortetracycline (Auereomycin) Oksitetrasiklin (terramycin)

* Açıklama: tetrasiklinler çeşitli gram karşı etkili bateriostatics + ve gram - bakteri vardır. Çapraz direnç yaygındır.
* Kullanım: tetrasiklinler bakteriyel enfeksiyonlar gösterilen onlara duyarlı olarak kullanılabilir.
* Olumsuz tepkiler: bu yaygındır Yok.
* Dozaj: 20 - 25 mg / kuş günde üç kez. 600 - 1500 mg / gal [Doğum 7 14 gün. 4 çay kaşığı / düzenli gücü hazırlıkları ve galon başına 2 çay kaşığı için galon yoğunlaşmaktadır.
* Yorumlar: kalsiyum ile Binds kadar ve kullanım sırasında sağlık grit (istiridye kabuğu grit içeren kalsiyum çekerek düşünün. Çok solunum yolu enfeksiyonlarında (ornithose karmaşık) özellikle Tylan ile. Klamidya genellikle çok uyuşturucu tetrasiklin duyarlı olduğu kombine etkili.

Adı: Tylosin (Tylan, Tylocine)

* Açıklama: Tylosin birçok Gram karşı bakteriyostatik bir makrolid antibiyotik + bakteri ve Mikoplazmalar olduğunu.
* Kullanımı: Bakteriyel enfeksiyonlar gösterilen tylosin duyarlı olmak.
* Olumsuz tepkiler: bu yaygındır Yok.
* Doz: 50 mg / kuş günlük bölünür. 1500 - 3000 mg / galon için 7 - 14 gün.
* Yorumlar: Çok Mycoplasma karşı etkili ve karşı ornithose karmaşık zaman tetrasiklinler birlikte.


Coccidiostats
Adı: Amprolium (Corid, Amprol)

* Açıklama: Amprolium çok yapıda tiamin benzer bir kimyasaldır. Bir tiamin için coccidia yaşam döngüsü boyunca yerine göre coccidiostatic olduğunu.
* Kullanım: Bir coccidiostat olarak.
* Olumsuz tepkiler: bu yaygındır Yok.
* Dozaj: 3 galon için (20% toz) - 5 gün başına 1 çay kaşığı. 6-12 ml / 3 galon için (9% çözüm) - 5 gün.
* Yorumlar: Amprolium son derece etkili olduğunu, diğer ilaçlar ile birlikte ve karışık olabilir performansı etkileyebilecek gibi görünmüyor. Birçok tarafından coccidiosis için tercih edilen ilaç olarak kabul edilir. Vitamin tedavisi sırasında kullanılmaması gerektiğini, ancak tedaviden sonra birçok kişi tarafından önerilir.

Adı: Sulfamethazine (Sulmet)

* Açıklama: Sulfamethazine bu coccidiostatic bir sülfa ilaçtır.
* Kullanım: Bir coccidiostat olarak.
* Olumsuz tepkiler: Bir kuş Vigor zaman tedavi tam ders için kullanılan azaltabilir.
* Dozaj: 3 galon başına 1 çorba kaşığı - 5 gün.
* Yorumlar: Popüler bir coccidiostat ama amprolium daha çoğu daha iyi. Kuşlar genellikle tedavi sırasında (tam tedavi 5 gün) ve bu yüzden yarış sırasında kullanmak için tavsiye edilmez dikkatsiz olur.


Antiprotozoals
Adı: Carnidazol (Spartrix)

* Açıklama: Carnidazole 5 bileşiklerin-nitro-imidazol aile ve önemli Antiprotozoal etkinliği olduğu gösterilmiştir.
* Kullanım: Trichomoniasis.
* Olumsuz tepkiler: Yok uygun doz bildirilmiştir.
* Dozaj: boş bir ürün güvercin başına bir 10 mg tablet.
* Açıklama: Kullanışlı bir gün dozu, ancak nüks hızlı su tedavileri ile daha. Sadece ilaç ABD'de Güvercinler kullanmak için etiketli

Adı: Dimetridazole (Emtryl)

* Açıklama: Dimetridazols 5 bileşiklerin-nitro-imidazol aile ve önemli Antiprotozoal etkinliği olduğu gösterilmiştir.
* Kullanım: Trichomoniasis.
* Olumsuz tepkiler: doz aşımı ile sinir Orta belirtiler. Ölüm oluşabilir.
* Dozaj: 1 / 2 3 / 3 için galon başına 4 çay kaşığı - 5 gün (Amerikan ürün artık mevcut). 3 galon başına 1 / 4 to 3 / 8 tatlı kaşığı - 5 gün. (Kanada veya Meksika ürün.)
* Yorumlar. Çok akın tedavisinde yararlıdır. Doz yabancı ürün ile bireylerin yanlış dozaj kullanarak yaygındır.

Adı: metronidazol (flagyl)

* Açıklama: Metronidazol 5 bileşiklerin-nitro-imidazol aile ve önemli Antiprotozoal etkinliği olduğu gösterilmiştir.
* Kullanım: Trichomoniasis.
* Olumsuz reaksiyonları: Aşırı doz merkezi sinir sistemi belirtileri ve ölümle sonuçlanabilir.
* Dozaj: 50 - 100 mg / kuş için günlük 4 - 6 gün.
* Yorumlar: Not yaygın suda çözünür yoksul akın tedavi nedeniyle kullanılır.

Adı: Ronidazol (Ridzol)

* Açıklama: Ronidazol 5 bileşiklerin-nitro-imidazol aile ve önemli ntiprotozoal etkinliği olduğu gösterilmiştir.
* Kullanım: Trichomoniasis.
* Olumsuz tepkiler: Yok uygun dozda.
* Dozaj: 1 / 2 - 3 / 3 galon başına 4 çay kaşığı - 5 gün. 400 mg / galon için 3 - 5 gün.
* Yorumlar: Bildiren kadar herhangi bir ilaç için Devletler üstün. Daha az ve daha etkili zehirli. Avrupa için sadece onaylı.


Antimalaryal
Adı: Primaquine (Aralen)

* Açıklama: Primiquine bir 8-aminoquinoline Bileşik antimalarial etkinliği yaşıyor.
* Kullanım: Haemaproteus.
* Olumsuz tepkiler: doz Yok olacak aşağıda.
Yarış sezonu * Dozaj: galon başına 1-2 tablet için 10 - 21 gün önce. Sonra 1-2 gün haftalık
* Yorumlar: Primiquine Aralen da chloroquine içeren olarak kullanılabilir. Zaman yukarıda dozda, uyuşturucu ama tedavi değil sadece güvercin olarak haemoproteus bastırır, böylece belirtileri hafifletmek kullanılır

Adı: Quinacrine HCL (Atabrine)

* Açıklama: Quinacrine antimalarial etkinliği ile parlak sarı bir bileşiktir.
* Kullanım: Haemoproteus.
* Yan reaksiyonlar. Uygun doz ile Hiçbiri. Dozaj: galon başına 1 1 / 2 - 3 tablet için yarış sezonu - 31 gün önce. Yarış sezonunda Sonra 1 - 2 gün haftalık.
* Yorumlar: Quinacrine, sadece güvercin kendi numaralarını bastırır, böylece belirtileri hafifletmek haemoproreus tedavi değildir. It ve acı değil de kuşlar tarafından kabul.


Anthelmintics
Adı: Fenbendazole (Panacur)

* Açıklama: Fenbendazole anthelmintics ve benzamidizole sınıfının üyesi olan ve etkili bağırsak nematod büyük bir çeşitlilik karşı.
* Kullanım: Ascarids, Capillaria, Strongyles ve Tetrameres (mide solucanlar). Değil cestodes (tapeworms) karşı etkili.
* Olumsuz tepkiler: yüksek dozda, nasıl hava zaman çok içiyorlar özellikle tüy anormallikleri neden olabilir. O deri veya kuş gençler beslenme sırasında kullanılmamalıdır.
* Doz: 5 mg / kuş günlük üç gün.
* Yorumlar: Çok etkili, ama sık kullanılmıyor.

Adı: Ivermectin (Ivomec, Eqvalen)

* Açıklama: Ivermectin avermectins, son derece aktif, geniş spektrumlu bir aileden, antiparaziter ajanlar türetilmiştir.
* Kullanım: Ascarids, Capillaria, Tetrameres, Strongyles ve diğer iç nematod. Ayrıca bitleri için kullanılır.
* Olumsuz tepkiler: Yok.
* Dozaj: hangi ,05-,1 milimetre veya iç asalak's cc. / Kuş olduğu ortaya eserler 500-1.000 UG (Micrograms),. Iç parazit için su galon başına 1 1 / 2-6 cc. Bitleri için banyo su galon başına 1 1 / 2 - 3 cc. Yüksek doz ascarids ve tetrameres birçok durumda tabi iç parazitler için.
* Yorumlar: Bu çok etkili ve güvenli bir ilaçtır. Ivomec, sığır hazırlanması iyi su ile, böylece kuşların tek tek dosed olmalıdır karışık olamaz. Eqvalen, at ürün suda çözünür ve su ile karıştırılabilir. Wormer seçim için tapeworms dışında tüm solucanımsı sakıncalı canlıları giderir. Güvercin metobolizmasında yararları görülmüştür.

. Adı: Levamisole (Tramisol, Rippercol)

* Açıklama: Levamisole bir anthelmintic duyarlı nematod tedavi etmek için kullanılır.
* Kullanım: Ascarids, Capillaria () zayıf
* Olumsuz tepkiler: Bazı kuş uyuşturucu kusmuk olacaktır.
Üç gün * Dozaj: 1500 mg / galon için.
* Açıklama: Etkinliği çok değişkendir, Capillaria özellikle. Bu ortak Wormer muhtemelen çok ve gereksiz olduğunu Ivermectin ve mebendazole gibi daha etkili ilaçlar ile değiştirilmesi gerekir.

Adı: Mebenazole (Telmintic)

* Açıklama: Mebendazole anthelmintics ve benzamidizole sınıfının üyesi olan ve etkili bağırsak nematod büyük bir çeşitlilik karşı.
* Kullanım: Ascarids, Capillaria, Strongyles ve Tetrameres (mide solucanlar). Değil cestodes (tapeworms) karşı etkili.
* Olumsuz tepkiler: yüksek dozlarda ve tüy anormallikleri neden olabilir deri veya kuş gençler beslenme sırasında kullanılmamalıdır.
* Dozaj: 2 1 / 2 mg / kuş için 3 - 5 gün. 3 için Telmintic köpek Wormer bir galon başına 1 / 4 - 1 / 2 çay kaşığı - 5 gün.
* Yorumlar: Çok parazitleri çok etkili. Su çıkışıyla çözünür Ivermectin (Eqvalen) ile bu ilaç muhtemelen kullanılacak daha az.

Adı: piperazin (birçok preparatları)

* Açıklama: piperazin bir anthelmintic ascarids için kullanılır.
* Kullanım: Ascarids. Tepki: Yok.
* Doz: 300 mg / galon 2 gün. 16 mg / kuş 2 gün.
* Açıklama: Çok yaygın dar spektrumlu athelmintic. Yaygın kullanılmaz. Ilaç sadece solucan önce uyuşturucu gitmiş veya güvercin kalır geçmelidir solucanı ve kuş sedates.

Adı: Praziquantal (Droncit)

* Açıklama: Praziquantal cestodes karşı mükemmel antiparaziter etkinliği için bir uyuşturucu gösterilir.
* Kullanım: Cestodes (tapeworms). Tepki: Yok.
* Doz: 5 - 12 1 / 2 mg / kuş sözlü veya subkutan kez.
* Yorumlar: Çoğu kişi vermek 1 / 4 bir kedi kuş başı Droncit tablet boyutlu. İlaç seçim tapeworms için. Çok güvenli ve etkili.


Çeşitli
Adı: Nystatin (birçok preparatları)

* Açıklama: Nystatin bir poiyene antifungal antibiyotiktir.
* Kullanım: Bitki Candida (maya) büyüme.
* Olumsuz tepkiler: Yok bildirdi.
* Kullanım: kuş (50.000 genç) başı günlük 100.000 adet kadar 48 saat sonra belirtiler gitti.
* Yorumlar: Candida büyüme için çok iyi bir ürün.

Adı: Permethrin toz (Insectrin GP)

* Açıklama: Permethrin dış parazitleri karşı iyi etkili bir sentetik pyrethroid olduğunu.
* Kullanım: Bit, kene ve güvercin uçuyor.
* Olumsuz tepkiler: Yok.
* Dozaj: tüyler içine iyice toz.
* Yorumlar: kadar iki haftada çok etkili kalıntı verir. Güvercin sinek için çok iyi ürün olarak. Iyi alanlarda yarış nereye güvercin sinek mevcut basketing önce kullanılacak. Çok sizin kuşların yayınlanmıştır ve uygun ilaç kontrol ÖNCE sizi ele almak önemlidir.


Faydalı Ölçüler ve Benzerleri:
Aşağıdaki tabloda çeşitli ölçümler dönüştürerek yararlı olabilir.

* 1 gram = 1000 miligram
* 1 santimetre küp () = 1 mililitre cc
* 5 cc ve ml = 1 çay kaşığı
* 15 cc ve ml = 1 çorba kaşığı
* 30 cc ve mi = 1 ons
* 1000 cc ve ml = 1 litre
* 3 çay kaşığı = 1 yemek kaşığı
* 2 yemek kaşığı = 1 ons
* 8 oz = 1 bardak
* 2 fincan = 1 pint
* 2 pint = 1 quart
* 4 quart = 1 galon

6 yorum:

Adsız dedi ki...

Öncelikle makalelerinizde ki içtenliğiniz için teşekkür ederiz, Hurda alım firmamız sizlere başarılar diler.

Adsız dedi ki...

Değerli blog yöneticisi sitenizdeki yazılar çok dikkat çekici olduğundan Böcek ilaçlama şirketleri olarak sitenizi uzun süredir takip ediyoruz.

Tuncer Karatastan dedi ki...

satilik guvercinler

tuncer karatastan dedi ki...

Türkiyenin en kaliteli satilik guvercinlerini biz satıyoruz

N-a-N-i dedi ki...

Saygıdeğer blog yöneticisi hakikaten başka hiç bir yerde olmayan önemli bilgiler paylaşmaktasınız.

Bu sebeple Eminem peruk olarak size teşekkür etmeyi bir borç biliriz.

tuncer karatastan dedi ki...

Çok güzel siteniz var guvercinler ile ilgili başarılı bir site başarılarınız devamını dilerim